tepe

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 10 Kategoride 256 İçerik Bulunuyor.

HABERLER

VİZYONUMUZ

Ana Sayfa » VİZYONUMUZ

 

10367792_624324177643523_2242888526869700207_n
DOĞA KOŞULLARI İÇERİSİNDE MEYDANA GELEN; KAZA, KAYBOLMA OLAYLARINDA;
DEPREM, SEL GİBİ DOĞAL AFETLERDE TAMAMEN GÖNÜLLÜ OLARAK, EĞİTİMLİ EKİPLERLE, AMATÖR BİR RUH VE PROFESYONEL BİR YAKLAŞIM İÇERİSİNDE, OLAY YERİNE EN KISA SÜREDE ULAŞARAK; DOĞRU BİR ARAMA KURTARMA ÇALIŞMASI YAPARAK; KAZAZEDELERE TEMEL İLK YARDIM DESTEĞİNİ YAPTIKTAN SONRA EMNİYETLİ BİR ŞEKİLDE SAĞLIK KURULUŞLARINA NAKLİNİ SAĞLAMAK HEDEFİYLE;Güzel bir gelecek ve güçlü bir Türkiye için ;
“Cumhuriyetçi”
“Laik”
“Ulusalcı”
“Demokratik”
“Akılcı”
“Bilimsel”
“Aydınlanmacı”
“Toplumcu”
“Yardımsever”
“Gönüllü”
“Her türlü canlının hayatına değer verir”
“İyi niyetli”
“Güvenilir” olmayı kendisine ilke edinen “911 ARAMA KURTARMA DERNEĞİ VE DAĞCILIK KULÜBÜ”;Siz değerli gönüllü ve hayırseverlerle birlikte olmayı ve yarınlar için el ele vermeyi kendine vizyon edinmiştir .

Tamamı ile gönüllü ekiplerden kurulan bu STK ( Sivil Toplum Kuruluşu ) 1999 tarihinden günümüze kadar afet ve acil durum konularında birçok çalışmalarda bulunmuş, eğitim programları düzenlemiş ve çeşitli operasyonlarda görev almıştır.
Türkiye’de ilklere de imza atan 911 Arama Kurtarma Derneği, 7/24 olası afet ve acil durumları için Türkiye’nin çeşitli noktalarında görev almaya hazır olarak beklemektedir.
Türkiye’ de ilk Üniversite Arama Kurtarma ekibini, 911’ in kuruduğunu biliyor muydunuz? Boğulma vakalarına vb olaylara karşı su altı arama kurtarma ekibini kuran ilk gönüllü ekibin 911
olduğunu biliyor muydunuz? Grizu patlamalarında çalışan ilk ve tek gönüllü ekibin, 911 olduğunu biliyor muydunuz? Türkiye’nin ilk ‘’Çocuk Arama Kurtarma Kulübü’’ nü kurduğumuzu biliyor muydunuz?

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Kutlu Creative